Ugrás a tartalomra

Centenáriumi díjátadó

2026. június 22. hétfő
2026. június 21-én, a Kerület Napján – az éppen százesztendős Budafok város első polgármesterének, Záborszky Nándornak a születésnapján – a budafok-tétényiek javaslatai alapján, a hagyományokhoz híven díjakat kaptak mindazok, akik szakértelmükkel, személyiségükkel, életükkel maradandót alkottak a kerületben.
Centenáriumi díjátadó

Az ünnepi megemlékezés a Himnusz közös eléneklését követően egy olyan díjjal vette kezdetét, amelyet a Főpolgármesteri Hivatal Dísztermében már átadtak. Bárczy István-díjat vehettek át 2026. június 18-án a közoktatási és gyermekvédelmi intézmények azon munkatársai, akik hosszú éveken át kiemelkedő teljesítményükkel hozzájárultak a jövő generációjának neveléséhez, oktatásához, képzéséhez. Kerületünkből Mesterné Nagy Csilla tagóvoda-igazgatót, óvodapedagógust, aki a XXII. kerületi Egyesített Óvoda Rózsakert tagóvodájának igazgatója tüntette ki a Fővárosi Közgyűlés.

Budafok-Tétény Budapest XXII. kerület Önkormányzata képviselő-testületének döntése nyomán a kerületi elismerések díjazottjai a következők:

Budapest XXII. kerület – Budafok, Budatétény, Nagytétény, Baross Gábor-telep – díszpolgára:

Vizi Sándor, a BMTE elnöke

Munkácsy Károly-díjasok:

Schulcz Viktória, a Budafoki Kossuth Lajos Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola tanulója

és

Kalapács Attila Márk, a Kempelen Farkas Gimnázium tanulója

Katona Péter-díjasok:

Végh Beáta, a Budafok-Tétény Budapest XXII. kerület Önkormányzata Szociális Szolgálatának terápiás munkatársa

és

Budai Miklósné, a Budafok-tétényi Család- és Gyermekjóléti Központ szociális asszisztense

Dr. Bálint Béla-díjasok:

Berger Andrásné, a Káldor Adolf Szakrendelő diabetológiai asszisztense

és

Ruzsenszkyné Právics Ágnes területi védőnő

Mihalik Sándor-díjasok:

Szabados Mónika, a Gádor Általános Iskola pedagógusa, magyar nyelv és irodalom, média szakos tanára és szakvizsgázott drámapedagógus

és

Bauer Monika, a XXII. kerületi Egyesített Óvoda Tündérkert tagóvoda óvodapedagógusa

Zakariás József-díjas:

Láng-Saáry Vivien, a Dancing Soul Tánciskola művészeti vezetője, táncoktatója

Szabó Gyula-díjas:

Appel Péter, a Soós István Borászati Technikum és Szakképző Iskola nyugalmazott tanára

Záborszky Nándor-díjas:

Világi Tamás tűzoltó főtörzsőrmester

Gráf Antal-díjas:

Fleck Zsófia, a Gádor Általános Iskola angol nyelv és biológia szakos nyugalmazott tanára

Tóth József-díjas:

Kincses Katalin, a Budapest XXII. kerületi Budai Nagy Antal Gimnázium igazgatója

Az év budafok-tétényi vállalkozója:

Kertész Ákos, a Brucker Kft. ügyvezetője

A Kerület Bora és a Kerület Pezsgője díjak:

Budafok-Tétény Fehérbora a 2026. évben:

Garamvári Szőlőbirtok Prémium Sauvignon Blanc 2025

Budafok-Tétény Vörösbora a 2026. évben:

Garamvári Szőlőbirtok Sínai hegy Cabernet Sauvignon 2022

Budafok-Tétény Pezsgője a 2026. évben:

Sauska Borászat Sauska Brut

A díjazottak részére a kerámiavázát Filotás Viktória szobrász- és keramikusművész készítette.

Az emlékplaketteket két elismert kerületi művész: Kaintz Regina ötvösművész és Benedek Gabriella szobrászművész készítette.

A díjakat Karsay Ferenc polgármester, valamint a névadók családtagjai és Budafok-Tétény Önkormányzatának alpolgármesterei, illetve képviselői adták át.  Az elismerésekről Budafok-Tétény Budapest XXII. kerület Önkormányzatának képviselő-testülete 2026. május 21-i ülésén döntött.

A gála fényét különleges produkciók emelték: a kortárs tánc, a klasszikus zene és a modern technológia találkozásaként. Weszelovszky Anna munkáiban a cirkusz, a tánc, a képzőművészet és a technológia ad egymásnak randevút, a mozgás, a fény és a tárgyak a történetmesélés szerves részévé válnak. Kalmus Felicián ma a crossover csellő egyik legkarakteresebb hazai hangja. Zenéje ott történik, ahol a klasszikus találkozik a filmmel, az elektronikával és a pop érzékenységével.

A kerületi díjátadó gálára készült rövidfilmeket a Promontor Televízió stábja készítette.

A vacsorához a Promontorium Borlovagrend képviselői kínálták a kerület borait és pezsgőjét.

A fogadás alatt Rák Béla zenélt.

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is érkezett felajánlás a díszpolgár részére. Molnárné Golda Magdolna hagyatékából ajánlott fel egy gyönyörű festményt fia, Molnár Gábor, mely alkotás az esemény végéig látható volt a színpadon.

 

Süti tájékoztató Süti beállítások Sütik törlése